İstanbul Esenler Mutlu Son Masaj Tulü

By | Aralık 2, 2018

Günümüzde kullanılan modern tedavi yöntemlerinden biri olan refleksoloji 1800’ lü yıllarda Dr. İstanbul esenler mutlu son masaj Fitzgerad tarafından temelleri atılarak ‘’ Bölge Terapisi ‘’ adını almıştır. Böylece Fitzgerad, refleksolojinin kurucusu olarak tarihe geçmiştir. Esasen K. Esenler mutlu son masaj B. B. uzmanı olan Fitzgerad, kendi hastaları için daha çok masaj ile ağrı azaltma üzerine çalışmalar yapmıştır. İstanbul esenler mutlu son masaj .

Ameliyat edilen hastaların bedenlerinde belli bölgelere basınç uygulayarak, bedenin farklı yerlerinde bulunan ağrıların iyileşmesi üzerinde oldukça titiz bir çalışma yürütmüştür. Bu yöntemde bedenin ortası merkez olarak ele alınarak buradan geçen soyut bir çizgi yardımıyla beden ikiye bölünür ve her iki bölünmüş kısımları da eşit bir şekilde beş kısma ayırır.

Bu masaj uygulamasının en önemli özelliği bedenin, el ve ayaklarla bir bağlantı içinde olduğu düşüncesidir. Yani vücuda giden her organ mekanizmasının merkezi ayak ve ayak parmaklarıdır. Yani burada meydana gelen bir ağrı ya da acı esnasında vücudun belli yerlerinin ağrıdığı belirtilmiştir. Bu nedenle bu masaj yöntemi özellikle ayaklarda bulunan refleksoloji noktaları üzerinde durmaktadır.