İstanbul Maltepe Masaj Salonu Yelda

By | Aralık 1, 2018

Çin’den başlayarak Avrupa, Afrika ve Amerika kıtasına kadar hızla yayılan uygulamalar, günümüzde bir sektör haline gelmiş ve birçok çeşidi ortaya çıkmıştır. İstanbul maltepe masaj salonu Ülkemizde en fazla tercih edilen ve insanların evlerinde kendi kendilerine yapmaya çalıştıkları uygulama çeşidi, İsveç diğer adıyla klasik masaj türüdür.

İsveç tekniği, özel yağlar kullanılarak ya da her hangi bir yağ kullanılmadan, tüm vücuda yapılan uygulama çeşididir. İsveç tekniğinde, üç aşamalı işlem yapılmaktadır. Maltepe masaj salonu İlk aşama, tüm vücut derisi üzerinde sıvazlama hareketlerinin yapılmasıdır. Sıvazlama uygulaması hafif baskılı hareketler ile yapılarak, vücut kaslarının ısınması ve gevşemesi sağlanır. uygulamasının ikinci bölümü ise, baskı ve yoğurma işlemlerinin yapıldığı bölümdür. İstanbul maltepe masaj salonu .

Bölümler arası geçişte el hareketlerinin ritmi bozulmaz ve eller deri üzerinden hiç kaldırılmadan devam edilir. Yoğurma ve baskı uygulamaları ile tüm dokuların ve kas sistemlerinin uyarılması sağlanır. Son bölümde ise, yoğurma hareketlerinden tekrar sıvazlama hareketlerine geri dönüş yapılır. İsveç masaj tekniğinin kuralı sıvazlama ile başlayıp sıvazlama ile bitirilmesidir. Uygulama ile tüm doku ve organların rahatlaması sağlanır.