İstanbul Kartal Evde Masaj Sevi̇nç

By | Aralık 2, 2018

Akupresür veya Akupressur ya da Türkçe haliyle Akubasi tekniği olarak ifade ettiğimiz teknik, beden üzerinde belli akupunktur noktalarının üstüne basılarak, ovarak ya da farklı el manevralarıyla masaj yapılması yöntemidir. İstanbul kartal evde masaj Bu akupunktur noktaları meridyen diye bilinen, belirli enerji hatlarının üstünde bulunan kısımlardır.

Meridyen vücuttaki ana caddeler, akupunktur noktası ise merkez duraklama noktalar olarak da düşünülebilir. Vücudumuzdaki organlar her zaman durmaksızın yaşamsal olan bir enerji türü üretir. Kartal evde masaj Kan dolaşımının yanı sıra nefes alma işlemi bedenin en başlıca enerji akımlarını temsil eder. Birçok sebepten bu enerji türünün serbest akımın döngüsü engellenirse fiziksel sıkıntılar meydana gelir. Akupresür masaj yardımıyla bedenimizde bulunan enerji akışı hem dengelenir hem de tüm organlarımız düzenlilik içinde çalışır. İstanbul kartal evde masaj .

Akupresür, Çin’de yıllardır uygulanan bir masaj yöntemidir. Belirli noktalara basınç uygulanarak, bölgede toplanmış enerji fazlalığının dağıtılması ve alakalı noktalar ile bağlantılı olan tüm organların rahatlatılması amacına dayanır. İğne kullanılmayan akapunktur diye isimlendirilen bu yöntem, “jimmy” adındaki ahşap olan aletler yardımıyla yapılır.